Jdi na obsah Jdi na menu
 


Datová síť -Internet

 

Popis připojení:
 
Připojení je realizováno přes kabelovou televizi prostřednictvím kabelového modemu. Připojuje se na stávající originální účastnickou zásuvku kabelové televize. Kabelový modem je napájen ze sítě 230V~. K PC je připojen přes standardní síťovou kartu (minimální nutné požadavky na rozhraní jsou 10-Base T nebo vyšší 10/100-Base TX s konektorem RJ-45 (TP) s operačním systémem, který podporuje síťový protokol TCP/IP, např. Win.95/98/ME/2000, Win.NT/XP, Win VISTA, W7, W8, Linux, apod.). Úprava PC není součástí aktivace a majitel PC si tuto úpravu musí zajistit sám, po dohodě se svým dodavatelem PC nebo po dohodě s našimi techniky.

 

  

Automatické nastavení počítače:
 
Na síti Tesenet byl spuštěn systém, který umožňuje automaticky nastavovat parametry síťového rozhraní počítače u uživatele. Tento systém zjednodušuje celý proces nastavení pro uživatele. Registrace nového počítače se provádí:
 
1. Na zapnutý kabelový modem se připojí kabelem nový počítač.
2.  Zajistěte, aby nový počítač měl své síťové rozhraní nastaveno ve výchozím režimu, tj. získat IP adresy z DHCP serveru
3. K automatickému nastavení počítače by mělo dojít do 1 minuty.
 
Pokud se tak nestane, proveďte restart počítače. Pokud ani to nepomůže, nezbývá, než požádat o pomoc technickou podporu.
 
Pozn.: Pro nové uživatele je tento systém nastavení počítače povinný. Stávající uživatelé jej mohou používat hned, povinný se pro ně stane, jakmile od poskytovatele obdrží nový protokol o předání služby.
 
Podrobné nastavení PC dle bodu 2  pro jednotlivé OS je na: